Przejście na stronę główną:

http://cpptesty.pl

 
     

Dla tych co po raz pierwszy.

Serwis CppTesty został stworzony aby sprawdzać Twoją wiedzę. Sprawdzanie odpowiedzi - automatycznie i natychmiastowo w formie procentowej!

Zakładasz konto. Podajesz dowolne dane - tylko e-mail musi być prawdziwy bo na ten adres przyjdzie link aktywujący konto. Konta zakładane w ten sposób należą do kategorii uczniowskich i wystarczają całkowicie do rozwiązywania testów.

Regulamin jest prosty - w dużym uproszczeniu:
nie kopiuj naszych materiałów w inne miejsce w celu dalszego rozpowszechniania ponieważ serwis utrzymuje się z reklam. (pełny regulamin - kliknij tutaj)

Dlaczego ten a nie inny

Bo testy są inne! Testy to nie a b c d tylko weryfikacja Twoich umiejętności praktycznych. Rozwiązanie testu doprowadza w praktyce np. w przypadku zadań z programowania do uruchomienia poprawnie działającego programu, który "coś robi", pełni jakąś funkcję możliwą do późniejszego wykorzystania w bardziej skomplikowanych programach (losuje numery lotto, znajduje największą liczbę w zbiorze, wysyła pojazdy na przegląd techniczny itd. itp.). I nie jest to strzelanie odpowiedziami (a b c d) tylko faktyczna nauka programowania (pytania wyboru to około 2% wszystkich - pozostałe 98 są to pytania, gdzie odpowiedź należy uzupełnić odpowiednim w danym miejscu i powiązanym z treścią danego programu rzeczywistym poleceniem z języka C++! Ale nie tylko:
Wszystkie testy zamieszczone na tym portalu mają w zamierzeniach automatycznie sprawdzać Twoje praktyczne umiejętności z zakresu danego działu informatyki objętego programem nauczania w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
I to wszystko sprawdzane natychmiastowo i automatycznie. Za darmo. Bez ograniczenia ilości podejść - jeden test możesz wypełniać np. ... 100 razy :) I jeszcze do tego testy i pytania są tak skonstruowane, że dla Ciebie lepiej będzie wykorzystywać komputer (kopiowanie plików, tworzenie stron w HTML, kompilator do C++ czy przy pytaniach z działu o budowie komputera czasami warto będzie obejrzeć dokładnie co stoi obok ciebie :) - no chyba, że praktyczny egzamin na prawo jazdy chcesz zdać na podstawie lektury książki np. "Mistrzowska jazda po mieście".

Uczniu!

Rozwiązujesz co chcesz i ile chcesz. W ćwiczeniach bieżących liczy się najwyższa uzyskana przez Ciebie w kolejnych podejściach ocena, która podawana jest natychmiast po zatwierdzeniu odpowiedzi! W "kartkówkach" i "sprawdzianach" jest trochę inaczej: pytania są losowane a liczona jest ocena z ostatniego podejścia. Jeżeli nie masz w serwisie statusu nauczyciela na końcu nie wyświetlą Ci się rozwiązania zadań (czyli poprawne odpowiedzi)! W każdym dziale znajdują się testy i pytania dotyczące aktualnie przerabianego materiału na lekcjach informatyki - jest to tzw. zakres "obowiązkowy": są to poddziały Bieżące ćwiczenia do aktualnie realizowanego materiału. Jeżeli przerobisz je solidnie nie ma na Ciebie siły! Twoje wyniki widzisz tylko Ty i osoby, którym zechcesz je przedstawić!

Nauczycielu!

Jeżeli jesteś nauczycielem (skontaktuj się z serwisem a w odpowiedzi na maila otrzymasz instrukcje jak ZA DARMO otrzymać konto z uprawnieniami nauczyciela (najczęściej wykorzystywana jest zasada - podajesz adres strony internetowej Twojej szkoły na której znajduje się adres e-mail Twojej szkoły i wysyłasz maila z prośbą o założenie konta nauczycielskiego z oficjalnego maila Twojej szkoły widniejącego na stronie - proste :) - ciężko odróżnić po treści listu, kto jest nauczycielem a kto nie :) a w ten sposób ... Mając konto "nauczycielskie" możesz zadawać swoim uczniom do rozwiązania testy z odpowiednich działów - będą robili to być może wiele razy ale w końcu doprowadzi ich to do opanowania danej partii wiedzy a o to przecież chodzi. Swoje oceny zaprezentują na lekcjach pokazując je na swoich kontach (Ty nie musisz nic zakładać, nic konfigurować, nic skalować) - utrzymanie konta to indywidualna sprawa ucznia - wcześniej dobrze jest zapisać sobie kto jest właścicielem danego konta, z którego będziesz spisywał oceny (dane odnośnie nazwisk mogą być fikcyjne - pewnie w Polsce jest nie jeden Jan Kowalski). Wystarczy spisać oceny i po kłopocie ale ... zawsze można na lekcji przeprowadzić sprawdzian lub kartkówkę (polecamy działy Kartkówka i Sprawdzian) z wybranego działu (tak na wszelki wypadek czy aby praca wykonana przez ucznia była samodzielna :) i wtedy ... czas jest limitowany a pytania są losowane (dwie osoby obok siebie mogą z tego samego działu mieć różne pytania! - założona jest blokada czasowa przed powtórnym losowaniem "niepasujących" uczniowi pytań). Na końcu wyświetla się ocena w formie procentowej, którą wystarczy spisać i przeliczyć na aktualne w danej szkole PSO. Dlatego warto nauczyć się rozwiązywać zestawy "obowiązkowych" zadań występujących w danym dziale (są to Bieżące ćwiczenia do aktualnie realizowanego materiału). A jeżeli nie, to ... kartkówka lub sprawdzian praktyczny. Zadania są losowane z tego samego zakresu ("obowiązkowy" zestaw do przerobienia!). W przypadku zadań z C++ np. podawany jest przykładowy zrzut ekranowy i przykładowy program (bez kodu do uzupełnienia!) uczniowie robią jak chcą byle by działanie i wyniki na ekranie były takie same jak programu źródłowego - różnica pomiędzy przykładem a źródłem podanym w teście praktycznym (UMIESZCZAMY TYLKO PLIKI .EXE) jest taka, że uczeń musi w swoim przykładzie umieścić zawsze swoje imię i nazwisko bo to będzie świadczyło o jego samodzielności! W przypadku pytań praktycznych wynik musi ocenić nauczyciel w sposób "ręczny" (w tych sprawdzianach i kartkówkach czas ustala nauczyciel, pytania są losowane z "obowiązkowego zakresu", ocena należy do nauczyciela - po wylosowaniu pytań możesz zażyczyć sobie wydruk na drukarce sieciowej wylosowanego tematu czyli co uczeń ma wykonać).
A odpowiedzi?????
Proste: rozwiązujesz swój test, którym jesteś zainteresowany - praktycznie wygląda to tak, że nauczyciele zatwierdzają jedno pytanie albo i wcale - tu oceny 0% i niedostateczne szerzą się okrutnie :). Potem wchodzisz do swojego lub nawet cudzego testu raz jeszcze a dymki przy odpowiednich pytaniach pokazują prawidłowe odpowiedzi - widzisz tylko te w pośpiechu wypełniane przez innych nauczycieli testy a więc nie wyciągaj pochopnych wniosków o umiejętnościach innych - prawdopodobnie w pośpiechu wypełnili po jednym pytaniu chcąc jak najszybciej uzyskać dostęp do odpowiedzi. Uczniowie nie widzą wzajemnie swoich wyników testów i nie mają dostępu do prawidłowych odpowiedzi!

Po co to wszystko:

Proces oceniania wyników pracy jest bardzo czasochłonny i ten serwis ma to usprawnić i zautomatyzować. Zestawy zadań są dostosowane do programu nauczania informatyki w szkołach gimnazjalnych i  ponadgimnazjalnych. W przypadku programowania do kompilacji wykorzystano Dev 4.9.9.2 w systemie Windows 7. Dołożono wszelkich starań (program antywirusowy Ksperski Endpoint Security) aby programy przykładowe nie zawierały wirusów.

Z życzeniami samych 100% wyników serwis CppTesty.